Dzień wolny w UGiM
Zgodnie z Zarządzeniem nr OR.0050.77.2019 Burmistrza Gminy i Miasta Grójec z dnia 10.04.2019r. w dniu 02.05.2019 Urząd będzie nieczynny Dzień ten będzie odpracowywany 25.05.2019(sobota)
Informacja dot. egzaminów gimnazjalnych
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Grójcu oddziały gimnazjalne 05-600 Grójec, ul Polna 17, tel (0-48) 664 07 57, 664 0758, tel./fax (0-48) 670 46 33
e-mail: gimnazjum@grojecmiasto.pl: www.gimnazjum.gminagrojec.pl Egzaminy gimnazjalne odbędą się zgodnie z harmonogramem w dniach 10-12 kwietnia 2019r.
Zapraszamy gimnazjalistów na godz. 8:00. Wejście: PSP nr 2.

W dniach 15-16 marca, w miejscowości Ta Qali na Malcie, odbył się międzynarodowy turniej karate o nazwie „Malta Open 2019 International Karate Championship”. Na starcie stanęło ponad 500 zawodników z 17 państw min. (Włochy, Belgia, Anglia, Walia, Jordania Brazylia, Rosja, Dania). Podczas dwudniowych zmagań zawodnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych.

W składzie reprezentacji IKA Poland znalazło się 9 zawodników z Klubu Karate Seiken Grójec zarówno juniorzy oraz seniorzy, zdobywając łącznie 4 medale (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy).

Shihan Jacek Chałupka podczas turnieju pełnił funkcję trenera drużyny oraz zawodnika i to on zdobył jako pierwszy złoty medal dla IKA POLAND podczas Malta Open 2019. Na kolejny medal nie trzeba było długo czekać. Na najniższym stopniu podium zameldował się Sensei Robert Ptasiński, który zaliczył swój najlepszy start w turniejach międzynarodowych.

Po seniorach, przyszła kolej na juniorów. Poziom konkurencji juniorskich stał na bardzo wysokim poziomie. Nie dość powiedzieć że były to najliczniejsze kategorie, to wyszkolenie zawodników w tak młodym wieku w Europie jest niesamowite. Laura Ścisłowska zawodniczka Klubu Karate „Seiken” Grójec zwyciężyła w konkurencji kumite, pokonując niesamowitą zawodniczkę z Anglii, udawadniający że niemożliwe staje się możliwe, a ciężka praca przynosi efekty. Wśród chłopców w polskiej drużynie brylował Bartek Lep, który od kilku lat z międzynarodowych imprez przywozi medale. Tym razem było podobnie, konkurencja bardzo silna, szczególnie Rosjanie oraz Anglicy, ale Bartek nie zawiódł. Do swojej kolekcji dorzucił srebrny medal. Świetny start zanotował również Michał Stępień, któremu zabrakło tylko „5 sekund” do zdobycia medalu.

Kolejne starty zawodników Klubu Karate „Seiken” Grójec już w połowie kwietnia Mistrzostwa Polski w Łęczycy oraz w połowie maja Polish Open w Szczecinie.

wtorek, marzec 19, 2019 Super User UGIM-urzad 2028
Dzisiaj o 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Grójec odbyło się losowanie zwycięzców w konkursie o nazwie "Melduję się tu, gdzie mieszkam". Spośród 11 zgłoszonych uczestników, wylosowano zwycięzcę głównej nagrody, 3500 zł i po 3 osoby, które wygrały całoroczne karnety na basen i do kina. Burmistrz osobiście pogratulował uczestnikom i wręczył wszystkim obecnym symboliczne upominki od UGiM.
wtorek, marzec 19, 2019 Super User UGIM-urzad 2192
W poniedziałek 11 marca swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka Grójca, pani Stanisława Matulka, która urodziła się w 1919 roku w Gościeńczycach. Przez całe życie zajmowała się pracami rolniczymi – uprawą warzyw i owoców. Ma ona czworo dzieci: trzy córki i syna, dziewięcioro wnucząt i jedenaścioro prawnucząt. „Kocham ludzi” - te słowa wzbudziły wzruszenie i można uznać je za sekret długowieczności Pani Stanisławy. Nadal jest w dobrej formie, pomimo poważnej operacji w ubiegłym roku, rozmawia, śmieje się, porusza po mieszkaniu. W jej oczach widać radość z przeżytych lat. Ulubionym ciastem Pani Stanisławy jest drożdżowe, którym nasza delegacja z Urzędu Gminy i Miasta Grójec została uraczona. Życzymy Pani Stanisławie kolejnych lat życia w zdrowiu oraz samych szczęśliwych chwil w otoczeniu bliskich i życzliwych osób. Dziękujemy za wszystkie trudy oraz ciężką pracę na rzecz bliskich oraz społeczności naszego miasta.