Dzień wolny w UGiM
Zgodnie z Zarządzeniem nr OR.0050.77.2019 Burmistrza Gminy i Miasta Grójec z dnia 10.04.2019r. w dniu 02.05.2019 Urząd będzie nieczynny Dzień ten będzie odpracowywany 25.05.2019(sobota)
Informacja dot. egzaminów gimnazjalnych
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Grójcu oddziały gimnazjalne 05-600 Grójec, ul Polna 17, tel (0-48) 664 07 57, 664 0758, tel./fax (0-48) 670 46 33
e-mail: gimnazjum@grojecmiasto.pl: www.gimnazjum.gminagrojec.pl Egzaminy gimnazjalne odbędą się zgodnie z harmonogramem w dniach 10-12 kwietnia 2019r.
Zapraszamy gimnazjalistów na godz. 8:00. Wejście: PSP nr 2.

W piątek 26 kwietnia o godzinie 14:00 na tyłach Parku Miejskiego w Grójcu (okolice ogrodzenia przy szpitalu) posadzono w ramach akcji "Bijemy Zielony Rekord Polski" 23 drzewa (lipy). Dodatkowe 3 klony znalazły swoje miejsce na ulicy Orzeszkowej. W tym ekologicznym wydarzeniu brały udział dzieci w wieku szkolnym, urzędnicy Urzędu wraz z burmistrzem Gminy i Miasta Grójec.

W sobotę 13 kwietnia zostały przeprowadzone prace związane z demontażem komina niedziałającej od wielu lat kotłowni przy ulicy Laskowej 2A. Wykonany zakres prac pozwoli również na przeprowadzenie w najbliższym czasie termomodernizacji całego budynku, co wpłynie korzystnie zarówno na obniżenie kosztów ogrzewania bloku, jak również znacznie poprawi jego wygląd.

Demontaż komina jest pierwszym etapem prac, jakie Urząd Gminy i Miasta w Grójcu zaplanował przy ulicy Laskowej 2A. Kolejnym etapem będzie wyburzenie budynku starej kotłowi i uporządkowanie całego terenu.

Przybywamy do Państwa z relacją na gorąco sprzed  Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu, gdzie dziś 3 kwietnia nasi "niebiescy" urzędnicy włączyli się w Niebieski Marsz dla Autyzmu, który ma na celu zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na problemy i potrzeby osób ze spektrum autyzmu.

Pani Sekretarz Gminy Jolanta Stykowska odczytała fragment pamiętnika osoby chorej na autyzm.

autyzm 1d

autyzm 1d

Przygotowania do świąt wielkanocnych trwały również w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu - jak co roku, wysyłamy życzenia do najważniejszych instytucji krajowych i regionalnych. W tym roku postawiliśmy na kartki wielkanocne DIY, wspaniałe prace rysunkowe i malarskie, wykonane przez dzieci uczestniczące w projekcie "Kartka wielkanocna" w Grójeckim Ośrodku Kultury. Młodzi autorzy biorący udział w projekcie otrzymali dyplomy wraz ze słodkimi i plastycznymi niespodziankami. Dziękujemy.

Problem porzucanych pojazdów pozbawionych tablic rejestracyjnych oraz takich, które wyglądają na nieużywane na terenie Grójca jest zauważalny. W dniu 9 kwietnia 2019 roku usunięto dwa porzucone pojazdy. Wraki aut szpecą miasto oraz blokują miejsca parkingowe. Wysłużony samochód powinien zostać wyrejestrowany i poddany recyklingowi. Dla niektórych właścicieli takich pojazdów łatwiejszym rozwiązaniem jest porzucenie niepotrzebnego auta. Takie zachowanie może jednak taką osobę słono kosztować.

Za wrak uznawany jest pojazd porzucony, pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub którego stan (oceniony na podstawie obserwacji zewnętrznych oznak stanu technicznego) wskazuje na to, że nie jest używany. Zgodnie z art. 50a ust.1 ustawy Prawo o ruchu drogowym auto może zostać usunięte z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza z dróg publicznych oraz wewnętrznych położonych w strefie zamieszkania albo w strefie ruchu.

Strażnicy ustalają dane posiadacza auta i informują go o obowiązku przywrócenia pojazdu do stanu używalności lub o możliwościach legalnego pozbycia się niepotrzebnego już samochodu. Jeśli nie wywiąże się on ze swojego obowiązku, strażnicy mogą zlecić odwiezienie pojazdu na parking depozytowy. Odbywa się to na koszt właściciela. Dodatkowo należy liczyć się z mandatem, karą grzywny do 500 złotych albo naganą. Porzucenie pojazdu stanowi wykroczenie określone w art. 48 Ustawy o recyklingu pojazdów. Pojazd usunięty z drogi, nieodebrany na wezwanie gminy przez uprawnioną osobę w terminie 6 miesięcy od dnia odholowania, uznaje się za porzucony z zamiarem wyzbycia się i przechodzi na własność gminy, na którą przechodzi obowiązek jego utylizacji.

wtorek, marzec 19, 2019 Super User UGIM-urzad 2622
Dzisiaj o 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Grójec odbyło się losowanie zwycięzców w konkursie o nazwie "Melduję się tu, gdzie mieszkam". Spośród 11 zgłoszonych uczestników, wylosowano zwycięzcę głównej nagrody, 3500 zł i po 3 osoby, które wygrały całoroczne karnety na basen i do kina. Burmistrz osobiście pogratulował uczestnikom i wręczył wszystkim obecnym symboliczne upominki od UGiM.
wtorek, marzec 19, 2019 Super User UGIM-urzad 2793
W poniedziałek 11 marca swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka Grójca, pani Stanisława Matulka, która urodziła się w 1919 roku w Gościeńczycach. Przez całe życie zajmowała się pracami rolniczymi – uprawą warzyw i owoców. Ma ona czworo dzieci: trzy córki i syna, dziewięcioro wnucząt i jedenaścioro prawnucząt. „Kocham ludzi” - te słowa wzbudziły wzruszenie i można uznać je za sekret długowieczności Pani Stanisławy. Nadal jest w dobrej formie, pomimo poważnej operacji w ubiegłym roku, rozmawia, śmieje się, porusza po mieszkaniu. W jej oczach widać radość z przeżytych lat. Ulubionym ciastem Pani Stanisławy jest drożdżowe, którym nasza delegacja z Urzędu Gminy i Miasta Grójec została uraczona. Życzymy Pani Stanisławie kolejnych lat życia w zdrowiu oraz samych szczęśliwych chwil w otoczeniu bliskich i życzliwych osób. Dziękujemy za wszystkie trudy oraz ciężką pracę na rzecz bliskich oraz społeczności naszego miasta.